- DMT1P47K-F
DMT1P47K-F
Cornell Dubilier
Cap Film 0.47uF 100V PET 10% (27.4 X 10.7 X 15.2mm) Radial 23.4mm 125°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DMT1P47KF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:DMT1P47K-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250070
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
200 -
Dielectric:PET
Voltage:100,65 VDC|VAC
Capacitance Value:0.47 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:27.4 x 10.7 x 15.2 mm