- DME6S47K-F
DME6S47K-F
Cornell Dubilier
Polyester Film Capacitor - 4.7uF (+/-) 10% - 630VDC - –55°C to +125°C - RoHS
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: DME6S47KF
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:DME6S47K-F
Supplier Standard Pack:
500 -
Dielectric:PET
Voltage:630,250 VDC|VAC
Capacitance Value:0.047 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:12.5 x 7 x 13.5 mm