DME4W2P2K-F
Cornell Dubilier
Polyester Film Capacitor - 2.2uF (+/-) 10% - 400VDC - –55°C to +125°C - RoHS
Description +
Search Keywords: DME4W2P2KF
  • Part No:
    DME4W2P2K-F
    EAR99
    100
  • Voltage:
    400,200 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    2.2 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    31 x 11.5 x 22 mm