DCMC222T450BF2B
Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 2200uF 450V -10% to 50% (50.8 X 142.88mm) Screw Terminal 0.059 Ohm 7100mA 2000h 85A°C
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: DCMC222T450BF2B
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    DCMC222T450BF2B
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    18
  • Capacitance Value:
    22002179uF
  • Tolerance:
    -102203% to 502203%
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    Clamp Mount2190
  • Size:
    50.8 x 142.88 mm