CM05FD271JO3
Cornell Dubilier
Cap Mica 270pF 500V 5% (11.9 X 5.3 X 9.9mm) Radial 5.9mm 125°C T/R
Description +
Search Keywords: CM05FD271JO3
  • Part No:
    CM05FD271JO3
  • Lead Pitch For Radial:
    5.9 mm
  • Construction:
    N/A
  • Failure Rate:
    N/A
  • Family:
    CM05
  • Lead Diameter:
    0.6 mm