- CDV16FF511JO3F
CDV16FF511JO3F
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Snubber & RF Applications - 510pF (+/-) 5% - 1000VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C - RoHS
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: CDV16FF511JO3F
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:CDV16FF511JO3F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532290020
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Dimension:11.4(Max) x 4.1(Max) x 11.9(Max) mm
Lead Pitch For Radial:5.9 mm
Family:CDV16
Construction:N/A
Capacitance Value:510 pF
Lead Diameter:0.8 mm