- CDV16FF102JO3F
CDV16FF102JO3F
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Snubber & RF Applications - 1000pF (+/-) 5% - 1000VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C - RoHS
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: CDV16FF102JO3F
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:CDV16FF102JO3F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532290020
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Family:CDV16
Lead Pitch For Radial:5.9 mm
Dimension:11.7(Max) x 4.4(Max) x 12.7(Max) mm
Capacitance Value:0.001 uF
Lead Diameter:0.8 mm