CDS15FD301JO3
Cornell Dubilier
Cap Mica 300pF 500V 5% (11.2 X 4.1 X 7.4mm) Radial 5.9mm 125°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CDS15FD301JO3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CDS15FD301JO3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Capacitance Value:
    300 pF
  • Lead Pitch For Radial:
    5.9 mm
  • Family:
    CDS
  • Lead Diameter:
    0.6 mm