CD6FC101JO3
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Miniature Dipped - 100pF (+/-) 5% - 300VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C
Description +
Search Keywords: CD6FC101JO3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CD6FC101JO3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Lead Diameter:
    0.4 mm
  • Capacitance Value:
    100 pF
  • Construction:
    N/A
  • Dimension:
    7(Max) x 2.4(Max) x 4.4(Max) mm
  • Lead Pitch For Radial:
    4.4 mm