CD6ED270JO3
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Miniature Dipped - 27pF (+/-) 5% - 500VDC - -55°C to 125°C - TC= -20 to 100ppm/°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CD6ED270JO3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CD6ED270JO3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Family:
    CD6
  • Capacitance Value:
    27 pF
  • Lead Pitch For Radial:
    4.4 mm
  • Construction:
    N/A
  • Lead Diameter:
    0.4 mm