CD5FY271JO3F
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Miniature Dipped - 270pF (+/-) 5% - 50VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C - RoHS
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: CD5FY271JO3F
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CD5FY271JO3F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Capacitance Value:
    270 pF
  • Lead Diameter:
    0.4 mm
  • Lead Pitch For Radial:
    3 mm