CD19FD122JO3F
Cornell Dubilier
The CD19FD122JO3F is a standard dipped silvered mica capacitor with a capacitance of 1200 pF and a voltage rating of 500 Vdc.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: CD19FD122JO3F
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CD19FD122JO3F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Lead Pitch For Radial:
    8.7 mm
  • Capacitance Value:
    0.0012 uF
  • Family:
    CD19
  • Dimension:
    16.8(Max) x 5.6(Max) x 13.2(Max) mm
  • Construction:
    N/A
  • Lead Diameter:
    0.8 mm