CD19FC622JO3F
CD19FC622JO3F
Cornell Dubilier
In Stock: 0
Minimum Order: 13
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
CD19FC622JO3
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Standard Dipped - 6200pF (+/-) 5% - 300VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CD19FC622JO3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    CD19FC622JO3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Dimension:
    17.5(Max) x 8.1(Max) x 14.2(Max) mm
  • Lead Diameter:
    0.8 mm
  • Construction:
    N/A
  • Family:
    CD19
  • Capacitance Value:
    0.0062 uF
  • Lead Pitch For Radial:
    8.7 mm