CD18FD102JO3F
Cornell Dubilier
Cap Mica 0.001uF 500V 5% (16.5 X 5.6 X 13.2mm) Radial 8.7mm 150°C
Description +
Search Keywords: CD18FD102JO3F
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CD18FD102JO3F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Capacitance Value:
    0.001 uF
  • Construction:
    N/A
  • Lead Pitch For Radial:
    8.7 mm
  • Family:
    CD18
  • Dimension:
    16.5(Max) x 5.6(Max) x 13.2(Max) mm
  • Lead Diameter:
    0.8 mm