CD17FD101JO3F
Cornell Dubilier
Cap Mica 100pF 500V 5% (11.4 X 4.6 X 9.1mm) Radial 5.9mm 150°C
Description +
Search Keywords: CD17FD101JO3F
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CD17FD101JO3F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Dimension:
    11.4(Max) x 4.6(Max) x 9.1(Max) mm
  • Lead Pitch For Radial:
    5.9 mm
  • Capacitance Value:
    100 pF
  • Family:
    CD17
  • Construction:
    N/A
  • Lead Diameter:
    0.6 mm