CD15FD331GO3F
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Standard Dipped - 330pF (+/-) 2% - 500VDC - -55°C to 125°C - TC= 0 to 70ppm/°C - RoHS
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: CD15FD331GO3F
  • Part No:
    CD15FD331GO3F
  • RoHS:
    Yes
    100
  • Dimension:
    11.9(Max) x 5.3(Max) x 9.9(Max) mm
  • Capacitance Value:
    330 pF
  • Lead Diameter:
    0.6 mm
  • Construction:
    N/A
  • Lead Pitch For Radial:
    5.9 mm