CD15ED680JO3F
CD15ED680JO3F
Cornell Dubilier
In Stock: 1,024
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
CD15ED680JO3
Cornell Dubilier
Mica Capacitor - Standard Dipped - 68pF (+/-) 5% - 500VDC - -55°C to 125°C - TC= -20 to 100ppm/°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: CD15ED680JO3
  • Part No:
    CD15ED680JO3
  • RoHS:
    No
  • Lead Pitch For Radial:
    5.9 mm
  • Capacitance Value:
    68 pF
  • Dimension:
    11.4(Max) x 4.6(Max) x 9.1(Max) mm
  • Lead Diameter:
    0.6 mm