CD10FD221JO3F
Cornell Dubilier
The CD10FD221JO3F is a standard dipped silvered mica capacitor with a capacitance of 220 pF and a voltage rating of 500 Vdc.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: CD10FD221JO3F
  • Part No:
    CD10FD221JO3F
  • RoHS:
    Yes
    100
  • Family:
    CD10
  • Capacitance Value:
    220 pF
  • Lead Pitch For Radial:
    3.6 mm
  • Lead Diameter:
    0.4 mm