CD10ED820GO3F
Cornell Dubilier
Cap Mica 82pF 500V 2% (9.4 X 5.1 X 8.9mm) Radial 3.6mm 125°C T/R
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CD10ED820GO3F
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CD10ED820GO3F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Lead Pitch For Radial:
    3.6 mm
  • Lead Diameter:
    0.4 mm
  • Capacitance Value:
    82 pF