CD10ED750FO3F
Cornell Dubilier
Cap Mica 75pF 500V 1% (9.4 X 5.1 X 8.6mm) Radial 3.6mm 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CD10ED750FO3F
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    CD10ED750FO3F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Lead Pitch For Radial:
    3.6 mm
  • Construction:
    N/A
  • Dimension:
    9.4(Max) x 5.1(Max) x 8.6(Max) mm
  • Lead Diameter:
    0.4 mm
  • Capacitance Value:
    75 pF