CD10ED680JO3F
Cornell Dubilier
Cap Mica 68pF 500V 5% (9.4 X 4.8 X 8.6mm) Radial 3.6mm 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: CD10ED680JO3F
  • Part No:
    CD10ED680JO3F
  • RoHS:
    Yes
  • Dimension:
    9.4(Max) x 4.8(Max) x 8.6(Max) mm
  • Lead Pitch For Radial:
    3.6 mm
  • Capacitance Value:
    68 pF
  • Family:
    CD10
  • Lead Diameter:
    0.4 mm