930C4W2P2K-F
Cornell Dubilier
Cap Film 2.2uF 400V PP 10% (21 X 44.4mm) Axial 0.02 Ohm 105A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 930C4W2P2KF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    930C4W2P2K-F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Dielectric:
    PP2327
  • Voltage:
    4002347VDC,2502347VAC
  • Capacitance Value:
    2.22325uF
  • Tolerance:
    102345%
  • Mounting:
    Through Hole2334
  • Termination Style:
    Axial2344
  • Size:
    21 X 44.4 mm