500C392M500DF2HS
Cornell Dubilier
Aluminum Electrolytic Capacitor - 3900uF ±20% - 500V - 95°C - 5.625" x 3" Dia. - Stud Mount
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +