380LQ681M400A452
Cornell Dubilier
Aluminum Electrolytic Capacitor - 680uF ±20% - 400V - 85°C - Through Hole Snap-In - 45mm x 35mm Dia.
Description +
Search Keywords: 380LQ681M400A452
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    380LQ681M400A452
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    120
  • Capacitance Value:
    680 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Voltage:
    400 VDC