- 32FB4401-F
32FB4401-F
Cornell Dubilier
AC Motor Run Capacitor - Oil Filled -1uF (+/-) 10% - 440VDC - 1-1/4 in FlatOval - 70°C - 50 to 60 Hz - Metal Housing - RoHS
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 32FB4401F
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:32FB4401-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250020
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Dielectric:PP
Lead Pitch:N/R
Construction:Metal Can
Capacitance Value:1 uF