ECLB60W-48D12
Cincon Electronics
Isolated DC/DC Converter - 60W - 18-75 VDC Input - ±12 VDC Output - ±2.5A - 1.5kVDC Isolation - Through Hole - M2 Threaded In ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Isolated DC/DC Converter - 60W - 18-75 VDC Input - ±12 VDC Output - ±2.5A - 1.5kVDC Isolation - Through Hole - M2 Threaded Inserts - On/Off Pos Logic