EC4SAW-24D12HN
Cincon Electronics
Isolated DC/DC Converter - 6W - Dual Output - 9-36 VDC Input - ±12 VDC Output - ±0.25A - 3kVDC Isolation - 8-Pin SIP - On/Off ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tube Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Isolated DC/DC Converter - 6W - Dual Output - 9-36 VDC Input - ±12 VDC Output - ±0.25A - 3kVDC Isolation - 8-Pin SIP - On/Off Neg Logic