CQB60W-110S28N
Cincon Electronics
Isolated DC-DC Converter - 60W - 43-160 VDC Input - 28.0 VDC Output - 2.14A - PCB Mount - Encapsulated - M3 Mounting Inserts - ...
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Isolated DC-DC Converter - 60W - 43-160 VDC Input - 28.0 VDC Output - 2.14A - PCB Mount - Encapsulated - M3 Mounting Inserts - On/Off Neg Logic