CQB150W-110S05-CMFD
Cincon Electronics
Isolated DC-DC Converter - 150W - 43-160 VDC Input - 5.0 VDC Output - 30A - Open Frame - Chassis Mount - Baseplate & Cover - O ...
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Isolated DC-DC Converter - 150W - 43-160 VDC Input - 5.0 VDC Output - 30A - Open Frame - Chassis Mount - Baseplate & Cover - On/Off Pos Logic