CQB100W-110S28-CMFD
Cincon Electronics
Isolated DC-DC Converter - 100W - 43-160 VDC Input - 28.0 VDC Output - 3.6A - Open Frame - Chassis Mount - Baseplate & Cover - ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Isolated DC-DC Converter - 100W - 43-160 VDC Input - 28.0 VDC Output - 3.6A - Open Frame - Chassis Mount - Baseplate & Cover - On/Off Pos Logic