CHB300W-110S28N-CMFD
Cincon Electronics
Isolated DC/DC Converter - 300W - 43-160 VDC Input - 28 VDC Output - 10.7A - Open Frame - Baseplate & Cover - Screw Terminals ...
+ see all
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Isolated DC/DC Converter - 300W - 43-160 VDC Input - 28 VDC Output - 10.7A - Open Frame - Baseplate & Cover - Screw Terminals - On/Off Neg Logic