PXA25VC10RMF60TP
Chemi-Con
Cap Aluminum Polymer 10uF 25VDC 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 0.065 Ohm 1500mA 2000h 105°C T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PXA25VC10RMF60TP
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    PXA25VC10RMF60TP
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    1000
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Family:
    PXA
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C
  • Equivalent Series Resistance:
    0.065 Ohm