PXA10VC271MJ80TP
Chemi-Con
Cap Aluminum Polymer 270uF 10VDC 20% (10 X 7.7mm) SMD 0.024 Ohm 3770mA 2000h 105°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PXA10VC271MJ80TP
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    PXA10VC271MJ80TP
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    500
  • Dimension:
    N/A
  • Construction:
    Cylindrical
  • Equivalent Series Resistance:
    0.024 Ohm
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C
  • Family:
    PXA
  • Lifetime:
    2000 h
  • Capacitance Value:
    270 uF