MVY16VC681MJ10TP
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 680uF 16V 20% (10 X 10mm) SMD 670mA 2000h 105°C Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MVY16VC681MJ10TP
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    MVY16VC681MJ10TP
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    500
  • Capacitance Value:
    680 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    10 x 10 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    16 VDC