EKMM421VSN151MP40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 150uF 420V 20% (22 X 40mm) Snap-In 10mm 880mA 3000h 105A°C
Description +
Search Keywords: EKMM421VSN151MP40S
  • Part No:
    EKMM421VSN151MP40S
  • HTS:
  • COO:
    MY
    200
  • Capacitance Value:
    150 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    22 x 40 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    420 VDC