APSK2R5ELL331ME08S
Chemi-Con
Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors - Radial - Through Hole - 330uF (+/-) 20% - 2.5VDC - 5mm Dia x 8mm
Description +
Search Keywords: APSK2R5ELL331ME08S
  • Part No:
    APSK2R5ELL331ME08S
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Lead Diameter:
    0.45 mm
  • Equivalent Series Resistance:
    0.007 Ohm
  • Leakage Current:
    500@2Min uA
  • Lead Pitch For Radial:
    2 mm
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C