APSA100ELL271MHB5S
Chemi-Con
Cap Aluminum Polymer 270uF 10VDC 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.009 Ohm 4710mA 15000h 105°C Bulk
Description +
Search Keywords: APSA100ELL271MHB5S
  • Part No:
    APSA100ELL271MHB5S
  • Lead Pitch For Radial:
    3.5 mm
  • Capacitance Value:
    270 uF
  • Construction:
    Aluminum Cylindrical Can
  • Lifetime:
    15000 h
  • Maximum Operating Temperature:
    105 °C
  • Family:
    PSA
  • Lead Diameter:
    0.8 mm
  • Leakage Current:
    540@2Min uA
  • Equivalent Series Resistance:
    0.009 Ohm