82DA273M025MD2D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 27000uF 25V 20% (35 X 40mm) Snap-In 10mm 0.0206 Ohm 7240mA 2000h 85°C
Description +
Search Keywords: 82DA273M025MD2D
  • Part No:
    82DA273M025MD2D
  • Capacitance Value:
    27000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Voltage:
    25 VDC