82D182M200MF2D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1800uF 200V 20% (35 X 63mm) Snap-In 10mm 0.089 Ohm 4510mA 2000h 85°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 82D182M200MF2D
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    82D182M200MF2D
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    200
  • Capacitance Value:
    1800 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Voltage:
    200 VDC