CLB-203-11A2N-B-F/20
Carling Technologies
Circuit Breaker Thermal 1Pole 20A 250VAC/32VDC
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CLB20311A2NBF20
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Carling Technologies
  • Part No:
    CLB-203-11A2N-B-F/20
  • Alias/AKA:
    CLB-00000503
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    40
  • Type:
    Thermal
  • Voltage Rating:
    250,32 VAC|VDC
  • Number of Poles:
    1
  • Current Rating:
    20 A
  • Terminal Design:
    Screw
  • Operating Temperature:
    -10 to 60 °C