PB400E000C370DAS
Capcom / Genteq
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Oil-Filled (UL Approved) Capacitor - Motor Run - 370VAC - 40uF - 70°C - 1.75" Dia x 3.88" - Oval - Quad Quick Connect - Std Fty Stock.