RTAP32S06W25NS
Littelfuse/C&K
1–4 Poles Coded Rotary Switch
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
1–4 Poles Coded Rotary Switch
Search Keywords: RTAP32S06W25NS
  • Part No:
    RTAP32S06W25NS
  • HTS:
    853650
    EAR99
    48
  • Number of Positions:
    6
  • Pole Throw Configuration:
    DP6T
  • Actuator Length:
    25 mm
  • Dimension:
    25.8mm x 22mm x 37.6 mm
  • Mounting:
    Through Hole
  • Angle of Throw:
    30 °
  • Contact Rating @ Voltage:
    5 A