PX0575/10/48
Bulgin Limited
Conn Inlets M 3 POS Solder Lug ST Panel Mount 3 Terminal 1 Port
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PX05751048
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bulgin Limited
  • Part No:
    PX0575/10/48
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TN
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Type:
    Inlets
  • Body Orientation:
    Straight
  • Gender:
    M
  • Mounting:
    Panel Mount
  • Termination Method:
    Solder
  • Maximum Voltage Rating:
    250 VAC
  • Maximum Current Rating:
    10 A
  • Operating Temperature:
    -40 to 70 °C