TC33X-2-504E
Bourns
Res Trimmer 500K Ohm 25% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (3.6 X 3.8mm) Footprint SMD T/R
Description +
Search Keywords: TC33X2504E
  • Part No:
    TC33X-2-504E
  • Mounting:
    Surface Mount11434
  • Termination Style:
    Footprint11449
  • Resistance Value:
    500 KOhm
  • Tolerance:
    2511450%
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C
  • Dimension:
    3.6 x 3.811440mm
  • Operating Temperature:
    -40 to 100 °C