SRR7032-101M
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 450mA 540mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR7032101M
  • Part No:
    SRR7032-101M
    EAR99
    1500
  • Inductance:
    100 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    450 mA
  • Maximum DC Resistance:
    540 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C