SRR6603-680ML
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 400mA 290mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR6603680ML
  • Part No:
    SRR6603-680ML
  • Inductance:
    68 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    400 mA
  • Maximum DC Resistance:
    290 mOhm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C