SRR6603-470ML
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 0.5A 0.23Ohm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR6603470ML
  • Part No:
    SRR6603-470ML
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    500 mA
  • Maximum DC Resistance:
    230 mOhm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C