SRR1280A-221K
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 10% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 1.6A 0.4Ohm DCR Automotive T/R
Description +
Search Keywords: SRR1280A221K
  • Part No:
    SRR1280A-221K
    EAR99
    400
  • Inductance:
    220 uH
  • Type:
    Power7105
  • Tolerance:
    107104%
  • Technology:
    Wirewound7103
  • Maximum DC Current:
    1.6(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    0.4 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C