SRR0908-820ML
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 82uH 20% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 1.05A 260mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR0908820ML
  • Part No:
    SRR0908-820ML
    EAR99
    400
  • Inductance:
    82 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.05 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.26 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C