SRR0908-330ML
Bourns
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 1.7A 100mOhm DCR T/R
Description +
Search Keywords: SRR0908330ML
  • Part No:
    SRR0908-330ML
    EAR99
    400
  • Inductance:
    33 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    1.7 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.1 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C